Nasi absolwenci

Wizyta absolwentów 14 października 2014r.

Gimnazjum w Parzęczewie do roku 2014 ukończyło 1043 absolwentów.

Nauczyciele, odwołując się do ich przykładu, motywują uczniów do doskonalenia własnych umiejętności i wiadomości, wskazują ich jako wzory do naśladowania i przykłady odnoszonych sukcesów.

Absolwenci goszczą podczas organizowanych przez Samorząd Uczniowski dyskotek, chętnie odwiedzają nas w czasie wolnych dni, rekolekcji, matur, zaszczycają swoją obecnością ważne uroczystości szkolne (Dzień Komisji Edukacji Narodowej, Wigilia).

Rokrocznie w marcu podczas forum „Szkoła Marzeń” promują szkoły ponadgimnazjalne, do których uczęszczają, przekazując również informacje na swój temat, realizują praktyki studenckie np. Marta Borowczyk, Karolina Wójcik; przychodzą po pomoc i rade.

Korzystają z konsultacji (np. w związku z maturami), podejmują pracę w najbliższym otoczeniu- Marzena Wasiak, Bogusława Andrzejczak, Ewa Maślińska, Justyna Klimczak; utrzymują z nauczycielami i gimnazjalistami kontakty poprzez portale społecznościowe.

W większości przypadków dobrze sobie radzą po opuszczeniu murów naszej szkoły.

Kończą szkoły ponadgimnazjalne zakończone maturą; duża grupa podejmuje studia wyższe; zakładają własne firmy (np. Jarosław Wasiak, Konrad Mrowiński); realizują się w sporcie (Artur Gieraga - obrońca w klubie sportowym Ruch Chorzów, Robert Cytrowski  - ozorkowski Klub Karate, nagrody w mistrzostwach Polski).

Rozwijają pasje muzyczne, fotograficzne, aktorski (Olga Świniuch- wokalistka zespołu Stargazer, nagrała własną płytę, Dorota Deka – wyróżnienia zdjęć Young Fashion Photographers, Remigiusz Kiler – gra w amatorskim teatrze Com. Pl. Ex., zagrał Cześnika w MDK w Skierniewicach).