SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

p. Katarzyna Zatorska-Pacel

p. Magdalena Szewczyk

Konkurs!!!

Przypominamy o trwającym konkursie indywidualnym „Odtruwamy Łódzką Naturę”.

W ramach konkursu uczniowie segregują wtórne odpady, przynoszą do szkoły (do wyznaczonych osób): makulaturę, nakrętki plastikowe, puszki aluminiowe, płyty CD, baterie (paczki z odpadami muszą być związane i podpisane).

Zwycięzca otrzyma tytuł „Super Ekoselekcjoner”!

Zachęcamy. Konkurs to super nauka, zabawa, sportowa rywalizacja i oczywiście atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Konkurs na fotoreportera szkoły rozstrzygnięty!
W naszej szkole odbył się konkurs na fotoreportera szkoły. W głosowaniu wzięło udział 113 uczniów. Po podliczeniu wszystkich głosów  wygrała Galeria nr 4, która otrzymała 58 głosów. Tym samym fotoreporterem Gimnazjum w Parzęczewie w roku szkolnym 2016/2017 zostałaKamila Krawczuk. Gratulujemy i życzymy samych udanych kadrów.

Wizyta w schronisku
Dnia 28.10.2016r. grupa projektowa "Na cztery łapy i dwie ręce" wraz z opiekunem p. Katarzyną Zatorską- Pacel odwiedziła Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Łęczycy. Celem wizyty było przekazanie darów zebranych podczas wrześniowej dyskoteki, na którą biletem wstępu była karma dla zwierząt. Makarony, kasze, ryż, mięsne puszki i akcesoria dla czworonogów zostały zebrane również na słodkim kiermaszu zorganizowanym przez grupę projektową. Hasło akcji brzmiało „Przynieś karmę dla kota lub psiaka, a dostaniesz pluszaka”. Zaproszona została cała szkoła, jednak nie spodziewaliśmy się, że odzew będzie, aż tak ogromny. Kolejka do stoiska pełnego słodkich pyszności i zabawek była tak duża, że w ciągu kilkunastu minut przygotowane produkty zniknęły. Niestety pluszaków zabrakło, ale dzieci i młodzież  została wynagrodzona w późniejszym czasie. Byliśmy zadowoleni i dumni z uczniów naszej szkoły. Planujemy jeszcze więcej takich akcji, a najbliższą na święta. Ilość karmy, którą przewieźliśmy do schroniska zajęła dwa  bagażniki dużych samochodów. W transporcie pomógł nam p. Tomasz Krawczuk, za co bardzo dziękujemy. Wizyta w schronisku wywołała na naszych twarzach smutek, a u niektórych nawet łzy z powodu ciężkich warunków jakie tam panują. Jednak mimo to byliśmy szczęśliwi. Chcemy  wspierać tę placówkę.
Ogromne podziękowania składamy wszystkim Koleżankom i Kolegom, Rodzicom i Dziadkom, nauczycielom, pracownikom szkoły, za zaangażowanie, dar serca i wspaniałe wychowanie i wzorce jak czynić świat lepszym.
Z całego serca dziękujemy i mamy nadzieję, że inne przedsięwzięcia będą tak samo wspierane.

Grupa projektowa „Na cztery łapy i dwie ręce” w składzie:

Kamila Krawczuk, Julia Ignaczak, Klaudia Pędzicka,

Katarzyna Maślińska, Filip Zientalski (uczniowie kl.IIA).

Sobota 08 października 2016r. – chłodno, jesienna mgła, kapryśna pogoda. Koleżanki i koledzy zostali w domach, ale my Ekotropiciele nie poddajemy sięsenności aury. Stawiliśmy się punktualnie o godzinie 9.00 w  miejscowości Lućmierz Las przy pomniku poświęconym pamięci pomordowanych w czasie II wojny światowej. Tegoroczny XIV Rajd „Żółty Jesienny Liść” przebiegał pod tajemniczym hasłem – „Z dreszczykiem” a jego głównym celem było propagowanie turystyki jako zdrowego stylu życia, poznawanie piękna i walorów krajoznawczych Gminy Parzęczew i Zgierz połączone z zabawą w jesiennej scenerii. Spod pomnika ruszyliśmy leśnymi duktami przez Duraj, Pustkową Górę i Orłęaż dotarliśmy do Chociszewa. Po drodze, w promieniach jesiennego słońca, odbyły się ciekawe konkursy zręcznościowe, integracyjne oraz turniej ekspresyjnego i najbardziej dramatycznego odczytania fragmentu książki. Nasza drużyna rywalizowała w kategorii Gimnazja i Szkoły Ponadgimnazjalne a w klasyfikacji generalnej konkursów zajęliśmy II miejsce zdobywając cenną nagrodę – drukarkę, którą wykorzystamy do drukowania pamiątkowych zdjęć z rajdów.

Uczestnicy rajdu

z opiekunką K. Zatorską – Pacel

W dniu 17 września br. uczniowie Gimnazjum  pod opieką p. K. Zatorskiej – Paceluczestniczyli w XLI  "Rajdzie Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą". Pierwszym etapem rajdu było zwiedzanie Muzeum Walk nad Bzurą w Kutnie. Następnie autokarami przejechaliśmy na trasę rajdu do miejscowości Kozuby. Wyruszyliśmy szlakiem żołnierzy walczących w Bitwie nad Bzurą 1939r. W czasie rajdu odbył się test wiedzy dotyczący wydarzeń wrześniowych 1939 r. Pieszą wędrówkę zakończyliśmy na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łęczycy, gdzie czekał na wszystkich ciepły posiłek oraz puchary dla zwycięskich drużyn. W taki sposób nasza 15 osobowa grupa uczciła pamięć bohaterów września 1939r.

Uczestnicy rajdu

z opiekunką K. Zatorską – Pacel